Best Deals
Special Products
Welmed Inc -107x131" Sterile Lower Extremity Drape 2-1/2" Fenestrated 1222-8440
| Specification | |
| Adhesive | Hook & Loop Tube Holder |
| Dimensions | 107x131" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Lower Extremity |
| Fenestration | 2-1/2" Fenestrated |
| Item | Drape |
| Item Type | Lower Extremity |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Quantity | 25/Case |
| Reinforcement | 35.5x48" Reinforcement |
| Secondary Size | T-Style |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |
$383.95
AIN-1215941
Welmed Inc
Surgical Products
50 In Stock
| Specification | |
| Adhesive | Hook & Loop Tube Holder |
| Dimensions | 107x131" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Lower Extremity |
| Fenestration | 2-1/2" Fenestrated |
| Item | Drape |
| Item Type | Lower Extremity |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Quantity | 25/Case |
| Reinforcement | 35.5x48" Reinforcement |
| Secondary Size | T-Style |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |































































