Best Deals
Special Products
Welmed Inc -84x8" Sterile Surgical CV Drape Fenestrated 1222-5025
| Specification | |
| Dimensions | 84x8" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Underleg Perineal |
| Fenestration | Fenestrated |
| Item | Drape |
| Item Type | Surgical CV |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Quantity | 25/Case |
| Reinforcement | 3x48" Reinforcement |
| Sheet | 2-6x2" Splits |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |
| Style | Bilateral |
$239.95
AIN-1215935
Welmed Inc
Surgical Products
50 In Stock
| Specification | |
| Dimensions | 84x8" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Underleg Perineal |
| Fenestration | Fenestrated |
| Item | Drape |
| Item Type | Surgical CV |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Quantity | 25/Case |
| Reinforcement | 3x48" Reinforcement |
| Sheet | 2-6x2" Splits |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |
| Style | Bilateral |































































