Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold Performance Series Pharma/Vax Refrigerator 6 Cu Ft Sld Dr 2 to 8C Each - ARS6PV
Accucold Performance Series Pharmacy/Vaccine Refrigerator 6 Cu Ft Solid Door 2 to 8C Auto Defrost Each
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Attributes | Password Protected |
| Alarm | Audible/Visual Alarms/Remote Contact |
| Brand | Accucold Performance Series |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | Solid Door |
| Handle | 17.5" Blue Easy Grip Handle |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Pharmacy/Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Memory | Resettable 1-Point Min/Max History |
| Primary LWH | 24.63" x 23.38" x 32.5" |
| Probe | Buffered Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | R600a |
| Shelf/Sink | 4 Plastic Coated Wire Shelves |
| Style | Built-In |
| Volt | 115VAC/60Hz 0.75 Amp |
| Volume | 6 Cu Ft |
| With | Forced Air Cooling/Interior Light/Glycol/1/2" Access Port |
$1,569.95
AIN-1388516
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold Performance Series Pharmacy/Vaccine Refrigerator 6 Cu Ft Solid Door 2 to 8C Auto Defrost Each
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Attributes | Password Protected |
| Alarm | Audible/Visual Alarms/Remote Contact |
| Brand | Accucold Performance Series |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | Solid Door |
| Handle | 17.5" Blue Easy Grip Handle |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Pharmacy/Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Memory | Resettable 1-Point Min/Max History |
| Primary LWH | 24.63" x 23.38" x 32.5" |
| Probe | Buffered Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | R600a |
| Shelf/Sink | 4 Plastic Coated Wire Shelves |
| Style | Built-In |
| Volt | 115VAC/60Hz 0.75 Amp |
| Volume | 6 Cu Ft |
| With | Forced Air Cooling/Interior Light/Glycol/1/2" Access Port |































































