Best Deals
Special Products
LogTag Wifi Data Logger 30mL -40 to 99°C Each - LTUTRED30WIFI
LogTag Wifi Data Logger 30mL -40 to 99°C Each
| Accuracy | +/-0.5°C |
|---|---|
| Additional Attributes | SMS/Email Enabled |
| Brand | LogTag |
| Certifications/Approvals | CE Marked |
| Display | Digital |
| Item | Data Logger |
| Item Type | WiFi |
| Memory | 16,000 Measurements |
| Mount/Base | Desktop |
| Power/Manual | CR2032 Lithium Battery |
| Probe | Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -40 to 99°C |
| Volume | 30mL |
| With | Vial |
$386.95
AIN-1369636
LogTag
Cold Storage
50 In Stock
LogTag Wifi Data Logger 30mL -40 to 99°C Each
| Accuracy | +/-0.5°C |
|---|---|
| Additional Attributes | SMS/Email Enabled |
| Brand | LogTag |
| Certifications/Approvals | CE Marked |
| Display | Digital |
| Item | Data Logger |
| Item Type | WiFi |
| Memory | 16,000 Measurements |
| Mount/Base | Desktop |
| Power/Manual | CR2032 Lithium Battery |
| Probe | Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -40 to 99°C |
| Volume | 30mL |
| With | Vial |































































