Best Deals
Special Products
Medline Industries Inc -Proxima 36x29" Sterile Surgical Pouch Fenestrated DYNJSD1067
| Specification | |
| Adhesive | 9-1/2x19-1/2" Adhesive |
| Brand | Proxima |
| Dimensions | 36x29" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Shoulder |
| Fenestration | Fenestrated |
| Item | Pouch |
| Item Type | Surgical |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Material | Plastic |
| Quantity | 24/Case |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |
$718.95
AIN-8760471
Medline Industries Inc
Surgical Products
50 In Stock
| Specification | |
| Adhesive | 9-1/2x19-1/2" Adhesive |
| Brand | Proxima |
| Dimensions | 36x29" |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Ergonomic Location | Shoulder |
| Fenestration | Fenestrated |
| Item | Pouch |
| Item Type | Surgical |
| Latex/Latex-Free |
Not Made With Natural Rubber Latex
|
| Material | Plastic |
| Quantity | 24/Case |
| Sterile/Non-Sterile | Sterile |































































