Best Deals
Special Products
Midmark Corporation -Ritter Classic Series Exam Stool Dark Linen 350lb Capacity 276-001-856
| Property | Details |
|---|---|
| Adjustability | 18-24.5" |
| Brand | Ritter Classic Series |
| Capacity | 350lb Capacity |
| Color | Dark Linen |
| Item Type | Exam Stool |
| Leg/Base/Foot | 5 Leg |
| Mobility | Casters |
| Power/Manual | Airlift |
| Quantity | Each |
| Seat/Cushion | 3.25" Cushion |
| Secondary Size | 16.25" Round Seat |
| With | Hand Ring |
$879.95
AIN-1322447
Midmark Corporation
Tables & Stools
50 In Stock
| Property | Details |
|---|---|
| Adjustability | 18-24.5" |
| Brand | Ritter Classic Series |
| Capacity | 350lb Capacity |
| Color | Dark Linen |
| Item Type | Exam Stool |
| Leg/Base/Foot | 5 Leg |
| Mobility | Casters |
| Power/Manual | Airlift |
| Quantity | Each |
| Seat/Cushion | 3.25" Cushion |
| Secondary Size | 16.25" Round Seat |
| With | Hand Ring |































































