Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold General Purpose Freezer 17 Cu Ft -25 to -10C Each - FFUF194
Accucold General Purpose Freezer 17 Cu Ft Right Hinge/Non Reversible -25 to -10C Frost Free Each
| Alarm | No Alarm |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Controller Type | Digital Controller |
| Defrost | Frost Free |
| Display | Digital Display |
| Door Swing | Right Hinge/Non Reversible |
| For | Non-Critical Products |
| Item | Freezer |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Non-Locking |
| Primary LWH | 67x32.75x30.25" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -25 to -10C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz |
| Volume | 17 Cu Ft |
$2,185.95
AIN-1410531
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold General Purpose Freezer 17 Cu Ft Right Hinge/Non Reversible -25 to -10C Frost Free Each
| Alarm | No Alarm |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Controller Type | Digital Controller |
| Defrost | Frost Free |
| Display | Digital Display |
| Door Swing | Right Hinge/Non Reversible |
| For | Non-Critical Products |
| Item | Freezer |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Non-Locking |
| Primary LWH | 67x32.75x30.25" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -25 to -10C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz |
| Volume | 17 Cu Ft |































































