Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold Pharmacy/Vaccine Freezer 49 Cu Ft 2 Solid Doors -30 to -15C Each - AFS49ML
Accucold Pharmacy/Vaccine Freezer 49 Cu Ft 2 Solid Doors -30 to -15C Frost Free Each
| Alarm | Remote Contacts |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | UL/ULC/ETL-S |
| Color | Silver |
| Composition | Stainless Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Frost Free |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | 2 Solid Doors |
| Handle | Recessed Handles |
| Item | Freezer |
| Item Type | Pharmacy/Vaccine |
| Lock | Keyed |
| Mount/Base | 6" Casters |
| Primary LWH | 31x55.25x83.75" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -30 to -15°C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R290a) |
| Shelf/Sink | 8 Wire Shelves |
| Style | Built-In |
| Volt | 115V AC /60 Hz |
| Volume | 49 Cu Ft |
| With | Interior Light/Forced Air Cooling |
$6,963.95
AIN-1364115
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold Pharmacy/Vaccine Freezer 49 Cu Ft 2 Solid Doors -30 to -15C Frost Free Each
| Alarm | Remote Contacts |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | UL/ULC/ETL-S |
| Color | Silver |
| Composition | Stainless Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Frost Free |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | 2 Solid Doors |
| Handle | Recessed Handles |
| Item | Freezer |
| Item Type | Pharmacy/Vaccine |
| Lock | Keyed |
| Mount/Base | 6" Casters |
| Primary LWH | 31x55.25x83.75" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -30 to -15°C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R290a) |
| Shelf/Sink | 8 Wire Shelves |
| Style | Built-In |
| Volt | 115V AC /60 Hz |
| Volume | 49 Cu Ft |
| With | Interior Light/Forced Air Cooling |































































