Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold Vaccine Refrigerator 10.1 Cu Ft Solid Door 2 to 8C Each - FFAR10MED2
Accucold Vaccine Refrigerator 10.1 Cu Ft Solid Door 2 to 8C Auto Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | MED2 Series |
| Alarm | High/Low Audible Alarm |
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Glacier White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Disposable/Reusable/Reposable | Reusable |
| Door Type | Solid Door |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Mount/Base | 2 Leveling Legs |
| Primary LWH | 23.5x23.63x56.75" |
| Probe | Buffered Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R134a) |
| Shelf/Sink | 4 Adjustable Wire Shelves |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115VAC/60Hz 1.5 Amp |
| Volume | 10.1 Cu Ft |
| With | Internal Fan/Interior Light/3/8" Probe Hole/Flat Door Liner |
$2,629.95
AIN-1311094
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold Vaccine Refrigerator 10.1 Cu Ft Solid Door 2 to 8C Auto Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | MED2 Series |
| Alarm | High/Low Audible Alarm |
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Glacier White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Disposable/Reusable/Reposable | Reusable |
| Door Type | Solid Door |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Mount/Base | 2 Leveling Legs |
| Primary LWH | 23.5x23.63x56.75" |
| Probe | Buffered Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R134a) |
| Shelf/Sink | 4 Adjustable Wire Shelves |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115VAC/60Hz 1.5 Amp |
| Volume | 10.1 Cu Ft |
| With | Internal Fan/Interior Light/3/8" Probe Hole/Flat Door Liner |































































