Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Controlled Room Temperature Cabinet New 6.0 Cu Ft Glass Door 68 to 77F Each - ARG6PV-CRT
| Attribute | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Access Port, Hospital Grade Cord with 'Green Dot' Plug |
| Alarm | Hi/Lo Temp Alarms, Power Failure Alarm, Remote Contacts, Open Door Alarm |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Condition | New |
| Controller Type | Microprocessor/Touchpad Data Entry, Password Protected |
| Defrost | Auto/Cycle Defrost |
| Display | Backlit Digital Display |
| Door Type | Glass Door |
| Handle | Antimicrobial Handle |
| Item | Cabinet |
| Item Type | Controlled Room Temperature |
| Lock | Built-In Key Lock |
| Mount/Base | 2 Leveling Legs / 2 Wheels |
| Primary LWH | 32.5" x 23.38" x 24.38" |
| Probe | Dual Vaccine Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 68 to 77°F |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Shelf/Sink | 4 Adjustable Wire Shelves |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V 0.75 Amp |
| Volume | 6.0 Cu Ft |
$1,670.95
AIN-1434871
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
| Attribute | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Access Port, Hospital Grade Cord with 'Green Dot' Plug |
| Alarm | Hi/Lo Temp Alarms, Power Failure Alarm, Remote Contacts, Open Door Alarm |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Condition | New |
| Controller Type | Microprocessor/Touchpad Data Entry, Password Protected |
| Defrost | Auto/Cycle Defrost |
| Display | Backlit Digital Display |
| Door Type | Glass Door |
| Handle | Antimicrobial Handle |
| Item | Cabinet |
| Item Type | Controlled Room Temperature |
| Lock | Built-In Key Lock |
| Mount/Base | 2 Leveling Legs / 2 Wheels |
| Primary LWH | 32.5" x 23.38" x 24.38" |
| Probe | Dual Vaccine Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 68 to 77°F |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Shelf/Sink | 4 Adjustable Wire Shelves |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V 0.75 Amp |
| Volume | 6.0 Cu Ft |































































