Best Deals
Special Products
Medline Industries Inc Guardian Crutches Adult 300lb Capacity 70-78", 8 PR/CA - MDSV80534
| Adjustability | Adjustable |
| Age | Adult |
| Brand | Guardian |
| Button/Release | Push Button |
| Capacity | 300lb Capacity |
| Color | Silver |
| Composition/Ingredients | Aluminum |
| Dimensions | 70-78" |
| Item | Crutches |
| Latex/Latex-Free | Not Made With Natural Rubber Latex |
| Numerical Size | 5'10"-6'6" |
| Quantity | 1/Pair |
| Size | Lightweight/Tall |
| With | Skid-Resistant Rubber Tips |
$49.95
AIN-1421140PAIR
Medline Industries Inc
Orthopedics
50 In Stock
| Adjustability | Adjustable |
| Age | Adult |
| Brand | Guardian |
| Button/Release | Push Button |
| Capacity | 300lb Capacity |
| Color | Silver |
| Composition/Ingredients | Aluminum |
| Dimensions | 70-78" |
| Item | Crutches |
| Latex/Latex-Free | Not Made With Natural Rubber Latex |
| Numerical Size | 5'10"-6'6" |
| Quantity | 1/Pair |
| Size | Lightweight/Tall |
| With | Skid-Resistant Rubber Tips |































































