Best Deals
Special Products
Thermo Fisher Scientific Samco Transfer Pipette 9.5mL Non-Sterile 250/Case - 137115B
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Attributes | 6.1mm Diameter |
| Brand | Samco |
| Bulb | 6.2mL Bulb Draw |
| Capacity | 9.5mL |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Graduation | Non-Graduated |
| Item | Pipette |
| Item Type | Transfer |
| Material | Polyethylene |
| Primary LWH | 13.7cm Long |
| Quantity | 250/Case |
| Sterile/Non-Sterile | Non-Sterile |
$37.95
AIN-1366094
Thermo Fisher Scientific
Laboratory Supplies
50 In Stock
Product Details
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Attributes | 6.1mm Diameter |
| Brand | Samco |
| Bulb | 6.2mL Bulb Draw |
| Capacity | 9.5mL |
| Disposable/Reusable/Reposable | Disposable |
| Graduation | Non-Graduated |
| Item | Pipette |
| Item Type | Transfer |
| Material | Polyethylene |
| Primary LWH | 13.7cm Long |
| Quantity | 250/Case |
| Sterile/Non-Sterile | Non-Sterile |































































