Best Deals
Special Products
| American BioTech Supply(ABS) Vaccine Refrigerator New 5.2 Cu Ft Glass Door 2 to 8°C Each - PH-ABT-NSF-UCFS-0504G
Vaccine Refrigerator New 5.2 Cu Ft Glass Door 2 to 8°C Cycle Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Alarm | Audible/Visual/High-Low Temperature/Remote Contact |
| Certifications/Approvals | NSF Certified |
| Color | White |
| Composition | Powder Coated Steel |
| Condition | New |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Cycle Defrost |
| Display | LED Display |
| Door Type | Glass Door |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Memory | Min-Max |
| Mount/Base | Leveling Legs |
| Primary LWH | 23-3/4x24x32-1/8" |
| Probe | 2 Probes: 1 In Air/1 in Glycol Bottle |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | HFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Shelf/Sink | 3 Adjustable Shelves |
| Style | Undercounter Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz 1.3 Amp 1/6HP |
| Volume | 5.2 Cu Ft |
$2,929.95
AIN-1410214
American BioTech Supply(ABS)
Cold Storage
50 In Stock
Vaccine Refrigerator New 5.2 Cu Ft Glass Door 2 to 8°C Cycle Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Alarm | Audible/Visual/High-Low Temperature/Remote Contact |
| Certifications/Approvals | NSF Certified |
| Color | White |
| Composition | Powder Coated Steel |
| Condition | New |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Cycle Defrost |
| Display | LED Display |
| Door Type | Glass Door |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | Vaccine |
| Lock | Keyed Door Lock |
| Memory | Min-Max |
| Mount/Base | Leveling Legs |
| Primary LWH | 23-3/4x24x32-1/8" |
| Probe | 2 Probes: 1 In Air/1 in Glycol Bottle |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 2 to 8°C |
| Refrigerant | HFC-Free Refrigerant (R600a) |
| Shelf/Sink | 3 Adjustable Shelves |
| Style | Undercounter Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz 1.3 Amp 1/6HP |
| Volume | 5.2 Cu Ft |































































