Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold Alarm Kit Data Logger Each - DL2BKIT
Accucold Alarm Kit Data Logger Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.09°C Accuracy |
| Alarm | High/Low Audible Alarm |
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | NIST Calibrated |
| Color | Blue / Gray |
| Controller Type | Digital Controller |
| Item | Data Logger |
| Item Type | Alarm Kit |
| Power/Manual | AC Adapter / Battery Back-Up |
| Primary LWH | 3.25" x 7.25" x 3.5" |
| Probe | Bottle Probe |
| Quantity | Each |
| Style | Countertop Freestanding |
$607.95
AIN-1374117
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold Alarm Kit Data Logger Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.09°C Accuracy |
| Alarm | High/Low Audible Alarm |
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | NIST Calibrated |
| Color | Blue / Gray |
| Controller Type | Digital Controller |
| Item | Data Logger |
| Item Type | Alarm Kit |
| Power/Manual | AC Adapter / Battery Back-Up |
| Primary LWH | 3.25" x 7.25" x 3.5" |
| Probe | Bottle Probe |
| Quantity | Each |
| Style | Countertop Freestanding |































































