Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold General Purpose Freezer 3.5 Cu Ft Solid Door -35C/-31F Each - VLT650
Accucold General Purpose Freezer 3.5 Cu Ft Solid Door -35C/-31F Manual Defrost Each
| Alarm | High/Low Temperature Alarm |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C/ETL-S |
| Color | Glacier White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Manual Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | Solid Door |
| Item | Freezer |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Factory Installed Lock |
| Primary LWH | 23.5x23.63x33.5" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -35C/-31F |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R134a) |
| Secondary Size | Slim Design |
| Shelf/Sink | No Shelves |
| Style | Built-In/Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz |
| Volume | 3.5 Cu Ft |
| With | Static Cooling System |
$1,849.95
AIN-1311487
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold General Purpose Freezer 3.5 Cu Ft Solid Door -35C/-31F Manual Defrost Each
| Alarm | High/Low Temperature Alarm |
|---|---|
| Brand | Accucold |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C/ETL-S |
| Color | Glacier White |
| Composition | Painted Steel |
| Controller Type | Microprocessor Temperature Controller |
| Defrost | Manual Defrost |
| Display | Digital LED Display |
| Door Type | Solid Door |
| Item | Freezer |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Factory Installed Lock |
| Primary LWH | 23.5x23.63x33.5" |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | -35C/-31F |
| Refrigerant | 100% CFC-Free Refrigerant (R134a) |
| Secondary Size | Slim Design |
| Shelf/Sink | No Shelves |
| Style | Built-In/Freestanding |
| Volt | 115V/60Hz |
| Volume | 3.5 Cu Ft |
| With | Static Cooling System |































































