Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Accucold MomCube General Purpose Refrigerator 1 Cu Ft 33 to 40F Each - ARS1MLMC
Accucold MomCube General Purpose Refrigerator 1 Cu Ft Reversible Door 33 to 40F Auto Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Alarm | Adjustable Temperature Alarms/Remote Contact |
| Brand | Accucold MomCube |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Controller Type | Digital Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital Display |
| Door Swing | Reversible Door |
| For | Storage of Fresh Human Breastmilk |
| Handle | Full Length Pull Handle |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Key Door Lock |
| Primary LWH | 19.75 x 17.5 x 21.5" |
| Probe | Dual Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 33 to 40°F |
| Refrigerant | HFC-Free Refrigerant (R600a Natural) |
| Shelf/Sink | 3 Adjustable Shelves |
| Style | Built-In Countertop |
| Volt | 115V AC / 60 Hz 1.4 amps |
| Volume | 1 Cu Ft |
$1,544.95
AIN-1374741
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Accucold MomCube General Purpose Refrigerator 1 Cu Ft Reversible Door 33 to 40F Auto Defrost Each
| Attribute | Details |
|---|---|
| Alarm | Adjustable Temperature Alarms/Remote Contact |
| Brand | Accucold MomCube |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C |
| Color | Arctic White |
| Controller Type | Digital Controller |
| Defrost | Auto Defrost |
| Display | Digital Display |
| Door Swing | Reversible Door |
| For | Storage of Fresh Human Breastmilk |
| Handle | Full Length Pull Handle |
| Item | Refrigerator |
| Item Type | General Purpose |
| Lock | Key Door Lock |
| Primary LWH | 19.75 x 17.5 x 21.5" |
| Probe | Dual Probe |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 33 to 40°F |
| Refrigerant | HFC-Free Refrigerant (R600a Natural) |
| Shelf/Sink | 3 Adjustable Shelves |
| Style | Built-In Countertop |
| Volt | 115V AC / 60 Hz 1.4 amps |
| Volume | 1 Cu Ft |































































