Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Summit Break Room Refrigerator/Freezer 5.1 Cu Ft 36 to 46F Each - BKRF663B
Summit Refrigerator/Freezer Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Alarm | High/Low Temperature Alarm |
| Brand | Summit |
| Certifications/Approvals | UL/ULC |
| Color | Black |
| Controller Type | Dial Thermostat |
| Door Swing | Right Hinge |
| Item | Refrigerator/Freezer |
| Item Type | Break Room |
| Primary LWH | 23" H x 23.63" W x 32.63" D |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 36 to 46°F |
| Refrigerant | R600a |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V AC / 60 Hz |
| Volume | 5.1 Cu Ft |
| Additional Features | Cycle Defrost / Interior Lights |
$1,350.95
AIN-1354954
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Summit Refrigerator/Freezer Specifications
| Specification | Details |
|---|---|
| Alarm | High/Low Temperature Alarm |
| Brand | Summit |
| Certifications/Approvals | UL/ULC |
| Color | Black |
| Controller Type | Dial Thermostat |
| Door Swing | Right Hinge |
| Item | Refrigerator/Freezer |
| Item Type | Break Room |
| Primary LWH | 23" H x 23.63" W x 32.63" D |
| Quantity | Each |
| Range/Duration | 36 to 46°F |
| Refrigerant | R600a |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V AC / 60 Hz |
| Volume | 5.1 Cu Ft |
| Additional Features | Cycle Defrost / Interior Lights |































































