Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Summit Commercial Ice Maker Each - BIM100ADA
Summit Commercial Ice Maker Lift Up Door Auto Defrost Each
| Specification | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Clear Ice / ADA Height Compliant |
| Alarm | No Alarm |
| Brand | Summit |
| Capacity | 100 lb/Day |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C/ETL-S |
| Color | Black |
| Defrost | Auto Defrost |
| Door Swing | Lift Up Door |
| Item | Ice Maker |
| Item Type | Commercial |
| Lock | Non-Lock |
| Primary LWH | 22.25" x 20.5" x 31.5" |
| Quantity | Each |
| Refrigerant | R134a |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V AC / 60 Hz |
$3,508.95
AIN-1397172
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Summit Commercial Ice Maker Lift Up Door Auto Defrost Each
| Specification | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Clear Ice / ADA Height Compliant |
| Alarm | No Alarm |
| Brand | Summit |
| Capacity | 100 lb/Day |
| Certifications/Approvals | ETL/ETL-C/ETL-S |
| Color | Black |
| Defrost | Auto Defrost |
| Door Swing | Lift Up Door |
| Item | Ice Maker |
| Item Type | Commercial |
| Lock | Non-Lock |
| Primary LWH | 22.25" x 20.5" x 31.5" |
| Quantity | Each |
| Refrigerant | R134a |
| Style | Freestanding |
| Volt | 115V AC / 60 Hz |































































