Best Deals
Special Products
Felix Storch (Summit) Summit Cube Ice Maker 25 Cu Ft Each - BIM44GADA
Summit Cube Ice Maker 25 Cu Ft Reversible Auto Defrost Each
| Specification | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Commercial Performance |
| Brand | Summit |
| Capacity | 50lb Production |
| Certifications/Approvals | ADA Compliant, Energy Star, NSF-7 |
| Color | Silver |
| Composition | Stainless Steel |
| Defrost | Auto Defrost |
| Door Swing | Reversible |
| Handle | Professional Handle |
| Item | Ice Maker |
| Item Type | Cube |
| Primary LWH | 14.5" x 23.5" x 32.88" |
| Quantity | Each |
| Refrigerant | R134a |
| Style | Built-In/Freestanding |
| Volt | 115V AC, 60 Hz, 4.8 Amp |
| Volume | 25 Cu Ft |
| With | Built-in Pump |
$2,399.95
AIN-1367312
Felix Storch (Summit)
Cold Storage
50 In Stock
Summit Cube Ice Maker 25 Cu Ft Reversible Auto Defrost Each
| Specification | Details |
|---|---|
| Additional Attributes | Commercial Performance |
| Brand | Summit |
| Capacity | 50lb Production |
| Certifications/Approvals | ADA Compliant, Energy Star, NSF-7 |
| Color | Silver |
| Composition | Stainless Steel |
| Defrost | Auto Defrost |
| Door Swing | Reversible |
| Handle | Professional Handle |
| Item | Ice Maker |
| Item Type | Cube |
| Primary LWH | 14.5" x 23.5" x 32.88" |
| Quantity | Each |
| Refrigerant | R134a |
| Style | Built-In/Freestanding |
| Volt | 115V AC, 60 Hz, 4.8 Amp |
| Volume | 25 Cu Ft |
| With | Built-in Pump |































































