Best Deals
Special Products
Henry Schein Inc. _ Suture 3-0 18" Nylon Monofilament PC-33 Black 12/Bx - 5700480
| Absorbability | Non-Absorbable |
| Brand | _ |
| Coated | _ |
| Color | Black |
| Construction | Monofilament |
| Disposable/Reusable | Disposable |
| Item | Suture |
| Material | Nylon |
| Needle Code | PC-33 |
| Needle Curvature | 3/8 Circle Needle |
| Needle Length | 24mm |
| Needle Type | Precision Reverse Cutting |
| Quantity | 12/Box |
| Suture Length | 18" |
| Suture Size | 3-0 |
$66.33
AIN-5700480
Henry Schein Inc.
Wound Closure
50 In Stock
| Absorbability | Non-Absorbable |
| Brand | _ |
| Coated | _ |
| Color | Black |
| Construction | Monofilament |
| Disposable/Reusable | Disposable |
| Item | Suture |
| Material | Nylon |
| Needle Code | PC-33 |
| Needle Curvature | 3/8 Circle Needle |
| Needle Length | 24mm |
| Needle Type | Precision Reverse Cutting |
| Quantity | 12/Box |
| Suture Length | 18" |
| Suture Size | 3-0 |































































